MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post Radar Posty: 17
Wysłany: Wto Sie 24, 2004 4:48 pm
Odpowiedz z cytatem

Oto dwie strony, na których można znaleźć wzory i informacje dotyczące chrześcijańskiego tatuażu. Polecam!

[url]www.xtat.org[/url]
Christian Tatoo Associacion

[url]-- SPAM --www.axxent.ca/~gennaro/[/url]
Religious Tattoos > A Web Site Devoted to Judeo-Christian Body Art


Radar Dołączył: 20 Sie 2004
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Kasia
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 11:32 pm
Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu mam pragnienie zrobienia sobie tatuażu chrześcijańskiego. Mam jednak wątpliwości. Sporo się obecnie mówi o Hiv.itp. Jakie wymagania powinno spełniać studio tatuażu-co powinno mnie zaniepokoić, na co powinnam zwrócić uwagę w salonie. Poszukuję także wzorów z napisami po hebrajsku+ tlumaczenie wzoru.Proszę także o jakieś artykuły dotyczącego strony bardziej duchowej-o postawie kościoła Chrystusowego wobec tatuażu.Dziękuje.<>< Jesus loves You.

Kasia
Post Radar Posty: 17
Wysłany: Pią Lip 22, 2005 8:28 am
Odpowiedz z cytatem

Biblię po hebrajsku, z tłumaczeniem angielskim możesz znaleźć na tej stronie:
-- SPAM --www.blueletterbible.org/
Gdybyś chciała tekst np. "Pan jest pasterzem moim", to po hebrajsku wygląda on tak:
-- SPAM --www.blueletterbible.org/tmp_dir/c/1121957416-1354.html#1

Uzasadnienia dla chrześcijańskiego tatuażu znajdziesz m.in. tutaj:
-- SPAM --www.religioustattoos.net/Bible_Support/index.php

W Księdze Kapłańskiej zapisano zakaz tatuowania, w brzmieniu następującym:
Kpł 19: 28 BT "Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!"
Przeciwnicy tatuażu zawsze przypominają ten wers. Zakaz jednak wyraźnie odnosi się do pogańskiego kultu przodków, a nie do zdobienia ciała.

W innym miejscu Biblia dopuszcza tatuowanie, jako świadectwo i przypomnienie wiary w Jedynego Boga:
"Będzie to dla ciebie znakiem na ręce i przypomnieniem między oczami, aby prawo Pana było w ustach twoich, gdyż ręką potężną wywiódł cię Pan z Egiptu. (Ex. 13,9)", "Jeden powie: Należę do Pana, a drugi się nazwie imieniem Jakuba, inny zaś napisze na swej ręce: Pan i otrzyma imię Izrael. (Iz. 44,5)", "Oto wyryłem cię na obu dłoniach, twe mury są ustawicznie przede Mną. (Iz. 49,16)".

Chrześcijański tatuaż spełnia jeszcze jedną ważną funkcję - funkcję ewangelizacyjną. Nie powninniśmy ukrywać naszej wiary - powinniśmy pokazywać, że jest ona dla nas ważna i że jesteśmy z niej dumni.

Pozdrowienia
<><


Radar Dołączył: 20 Sie 2004
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Adolf
Wysłany: Sob Lip 23, 2005 11:48 am
Odpowiedz z cytatem

Exclamation Poszukuje motywów z okresu średniowiecza, krucjat. Głównie rycerstwo, konie.
Dzięki i pozdrawiam

Adolf
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Studia tatuażu

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)