MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post Gość
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 9:37 am
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

3 dni temu robiłem tatuaż (pierwszy), stosowałem się do wskazówek jakie otrzymałem od tatuażysty: zero alkoholu, ani przed, ani w trakcie, ani po, żadnego odmaczania (wanna, basen), nie wystawianie na słońce, smarowanie kremem (alantan plus) 3-4 razy dziennie po uprzednim przemyciu letnią wodą i wysuszeniu ręcznikiem papierowym. Pierwszego dnia po wykonaniu tatuażu wszystko było jak należy, nawet żadnej opuchlizny tylko delikatne zaczerwienienie skóry. Niestety drugiego dnia zaczęło dziać się coś niedobrego: utworzył się gruby strup, kolejny dzień przyniósł zaś zbierającą się pod strupem ropę. Nie wiem co się dzieje, raczej nie wygląda mi to na normalny proces gojenia gojenia. Co robiłem nie tak, gdzie tkwi przyczyna takiego a nie innego stanu rzeczy, czy powinienem się mocno martwić? Czy z tego tatoo coś jeszcze będzie czy konieczne będą poprawki??

Gość
Post pajak914 Posty: 165
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 9:49 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"]Witam wszystkich

gdzie tkwi przyczyna takiego a nie innego stanu rzeczy, czy powinienem się mocno martwić? Czy z tego tatoo coś jeszcze będzie czy konieczne będą poprawki??[/quote]


MAŚĆ nie krem!! MAŚĆ!!!!!!!! Na 99% to jest przyczyna Confused . Przejdź jak najszybciej na maść i ratuj co się da, ale z tego co opisałeś (strupy, ropa) to bez covera się nie obejdzie. Swoja drogą w jakim salonie każą używać do gojenia kremu? Laughing


pajak914 Dołączył: 22 Sie 2009
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 11:42 am
Odpowiedz z cytatem

Mój błąd w treści maila, tatuator dał mi maść nie jak napisałem krem i takowego używam. Inna sprawa, że ów maść wyglądała w swej konsystencji jak krem (biała, gęsta) - kupiłem dla pewności nową tubkę, która mimo, że miała dokładnie tą samą nazwą i opakowanie to zawartość wyglądała zgoła inaczej (żółtawa, rzadka, oleista). Nie wiem zatem czy to winna tej maści czy częstotliwości smarowania. Przy smarowaniu tamta maścią smarowałem 3 razy dziennie uprzednio przemywając tatuowane miejsce chłodną wodą. Po tym jak mi się zaczęło ślimaczyć trochę spanikowałem i zacząłem po necie szukać jakichkolwiek podobnych problemów - rozwiązania nie znalazłem, ale czytając gdzieś o tribiotyku, postanowiłem go wypróbować. Posmarowałem raz i po dwóch godzinach strupki rozmiękły. Po przemyciu chłodna wodą powierzchnia przez nie zajmowana znacznie się zmniejszyła a ropienie ustąpiło. Jedną dobę nie smarowałem niczym tego feralnego miejsca. Dopiero później ponownie zacząłem smarować maścią alantan plus. Strupki ładnie poschodziły i o dziwo dziara nie wygląda tak źle - będą potrzebne malutkie poprawki.

Po kolejnej sesji tatuowania przyjąłem inna taktykę pielęgnacji. Bezpośrednio po tatuowaniu smaruję tribiotykiem i pozostawiam go przez jakieś 2-3 godziny, później natomiast tatoo przemywam mydłem antybakteryjnym, wysuszam ręcznikiem papierowymi (unikajcie ręcznika zwykłego którego używacie na co dzień - to siedlisko bakterii), delikatnie nanoszę alantan plus (wklepując nie smarując) i te czynności powtarzam co jakieś 2-3 godziny - wychodzi jakieś 6 razy w ciągu doby (oczywiście już bez tribiotyku, który stosuję tylko po samym tatuowaniu). Wszystko goi się rewelacyjnie.

Gość
Post pajak914 Posty: 165
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 1:23 pm
Odpowiedz z cytatem

No i bardzo ładnie. Widzę, ze rozsądnie zrobiłeś. Brawo dla kolegi. Mądrze zrobiłeś używajac tibiotic. To chyba najmocniejszy antybiotyk na takie okazje i jak widać pomaga, ale nie nalezy go używać do normalnego procesu gojenia, ale tylko doraźnie jak w sytuacji powyżej. Gdy już pomoże przechodzimy na maść (polecam alantan +) Na przyszłość zawsze warto sprawdzić takie pierdoły jak data przydatności maści, etc. Najlepiej też zawsze kupić sobie samemu w aptece - nie wiadomo gdzie była trzymana i w jakich warunkach jeżeli ją dostajemy. Daj fotę kiedyś przy okazji co tam sobie wydziarałeś. pzdr


pajak914 Dołączył: 22 Sie 2009
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pytania początkujących

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)