MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj

Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post wmm
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 3:13 pm
Odpowiedz z cytatem

Witam! Jestem przed zrobieniem sobie tatuażu na stopie, otóż pytanie odnośnie kontaktu tatuażu z wodą.

1. Jak długo trzeba wstrzymywać się od kąpania w jeziorze?
2. W internecie piszą o "długotrwałych kąpielach", a to pojęcie względne Very Happy więc do jakiego czasu mogę pływać w jeziorze z tatuażem?
3. Czy z jedno-,dwu-,trzydniowym tatuażem mogę wejść do jeziora i na jak długo.

i ostatnie Very Happy

4. Ku przestordze: Co się stanie z moim tatuażem, jeśli przeholuję z kąpaniem się? (oczywiście w jeziorze) Jak reaguje świeży tatuaż a jak taki dziesięciodniowy na kontakt z wodą?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

wmm
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 9:38 pm
Odpowiedz z cytatem

Generalnie nie chodzi sie na basen miesiac czasu od wygojenia sie tatuazu ze wzglad na chlor. Co do kapania sie w jeziorze mozesz dopiero po calkowitym zagojeniu sie tatuazu. W jeziorze sa rozne zarazki, ludzie tam sikaja nie wspomne o reszcie... Poza tym rozmycie tatuazu prowadzi do jego zlego gojenia sie a w afekcie bedzie zle wygladal gdy sie zagoi. Rowniez po zagojeniu sie tatuazu nie nalezy opalac sie przez miesiac czasu na sloncu ani na solarium

tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post pajak914 Posty: 165
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 12:11 pm
Odpowiedz z cytatem

Poprzednik dobrze Ci napisał. Do momentu całkowitego wygojenia skóry (około 16-20 dni) zapomnij o rekreacyjnych kąpielach. Zwłaszcza pod prysznicem uważaj. Dopiero gdy wszystko będzie już cacy z tatoo (skóra już złuszczona, żadnych strupków, etc.) można spróbować kąpieli. Do tego czasu smaruj np. alantanem (maść), co 4-5 godzin myj delikatnie letnią woda i mydłem, osuszaj ręcznikiem papierowym. Odczekaj trochę i nakładaj nową warstwę maści. Potem używaj balsamu nawilżającego z witaminą E. W tym okresie unikaj tez słońca. Nawet po wstępnym zagojeniu używaj na początku używaj kremu z wysokim filtrem (minimum 35). To chyba wszystko. Pozdrawiam

pajak914 Dołączył: 22 Sie 2009
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 3:59 pm
Odpowiedz z cytatem

pajak914 napisał:
Poprzednik dobrze Ci napisał. Do momentu całkowitego wygojenia skóry (około 16-20 dni) zapomnij o rekreacyjnych kąpielach. Zwłaszcza pod prysznicem uważaj. Dopiero gdy wszystko będzie już cacy z tatoo (skóra już złuszczona, żadnych strupków, etc.) można spróbować kąpieli. Do tego czasu smaruj np. alantanem (maść), co 4-5 godzin myj delikatnie letnią woda i mydłem, osuszaj ręcznikiem papierowym. Odczekaj trochę i nakładaj nową warstwę maści. Potem używaj balsamu nawilżającego z witaminą E. W tym okresie unikaj tez słońca. Nawet po wstępnym zagojeniu używaj na początku używaj kremu z wysokim filtrem (minimum 35). To chyba wszystko. Pozdrawiam

Ciesze sie, ze ktos ma pojecie Smile Pozdrawiam kolege

tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Post sps
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 10:29 am
Odpowiedz z cytatem

co wy tutaj wypisujecie? mi tatuaż zagoił się po 4 dniach, dzisiaj wieczorem nasmaruje go gruba warstwa maści i wchodze do wanny go wymoczyć. skora zluszczona, strupow nie ma wiec jest gitara. co do basenu, slonca etc. oczywiscie trzeba uważać na początku ale z ta miesieczna przerwa to juz przesada. maxymalnie dwa tygodnie i to juz jest taki optymalny okres czasu!

sps
Post Gość
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 4:49 pm
Odpowiedz z cytatem

sps napisał:
co wy tutaj wypisujecie? mi tatuaż zagoił się po 4 dniach, dzisiaj wieczorem nasmaruje go gruba warstwa maści i wchodze do wanny go wymoczyć. skora zluszczona, strupow nie ma wiec jest gitara. co do basenu, slonca etc. oczywiscie trzeba uważać na początku ale z ta miesieczna przerwa to juz przesada. maxymalnie dwa tygodnie i to juz jest taki optymalny okres czasu!

Słuchaj no kolego. Nie wiem kim jesteś, ale to już któraś taka wypowiedź na tym forum. Sądzę, ze nie tyle nie masz bladego pojęcia o tatuażach co masz na celu wyrządzenie komuś krzywdy, okaleczenie go. Bo tym się to skończy jeżeli ktokolwiek posłucha tych bzdur które wypisujesz.

Gość
Post pajak914 Posty: 165
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 7:05 pm
Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:

Słuchaj no kolego. Nie wiem kim jesteś, ale to już któraś taka wypowiedź na tym forum. Sądzę, ze nie tyle nie masz bladego pojęcia o tatuażach co masz na celu wyrządzenie komuś krzywdy, okaleczenie go. Bo tym się to skończy jeżeli ktokolwiek posłucha tych bzdur które wypisujesz.

Zapomniałem się zalogować Very Happy . :Pozdrawiam

pajak914 Dołączył: 22 Sie 2009

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pielęgnacja

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach