MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post weksus Posty: 2
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 8:37 pm
Odpowiedz z cytatem

Witam.

Przymierzam się do zrobienia tatuażu już jakiś czas. Wybrałem już odpowiednie studio, wzór, wyceniłem tatuaż, dowiedziałem się ile to potrwa etc. Teraz kilka innych pytań, które postanowiłem zadać tu:

1. Gdzieś wyczytałem, że strupki powstałe po zrobieniu tatuażu to efekt złego, tandetnego wykonania dzieła. Z kolei gdzieś indziej czytałem, że to całkowicie normalne zjawisko - pojawiają sie i same odpadną, byle im tylko nie pomagać samemu.

2. Pracuję fizycznie. Po zrobieniu tatuażu będzie on narażony na otarcia od odzieży oraz "dotknięcia". Jak mogę go lepiej przed tym chronić? Nie musi być widoczny podczas gojenia, więc jeśli by to pomogło, mogę go nawet owinąć bandażem z gazą.

3. Mój wzór możnaby nazwać tribalem. Ktoś, gdzieś pisał, że dłużej się goją? Czy to prawda? I dlaczego? Czy jednolity, perfidny czarny kolor we wzorze z dużą ilością wypełnienia w tego typu wzorze jest wpuszczany głębiej? Czy jak?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

weksus Dołączył: 27 Sie 2007
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post MlodyManiak18b-n Posty: 3
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 11:27 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="weksus"]Witam.

Przymierzam się do zrobienia tatuażu już jakiś czas. Wybrałem już odpowiednie studio, wzór, wyceniłem tatuaż, dowiedziałem się ile to potrwa etc. Teraz kilka innych pytań, które postanowiłem zadać tu:

1. Gdzieś wyczytałem, że strupki powstałe po zrobieniu tatuażu to efekt złego, tandetnego wykonania dzieła. Z kolei gdzieś indziej czytałem, że to całkowicie normalne zjawisko - pojawiają sie i same odpadną, byle im tylko nie pomagać samemu.

2. Pracuję fizycznie. Po zrobieniu tatuażu będzie on narażony na otarcia od odzieży oraz "dotknięcia". Jak mogę go lepiej przed tym chronić? Nie musi być widoczny podczas gojenia, więc jeśli by to pomogło, mogę go nawet owinąć bandażem z gazą.

3. Mój wzór możnaby nazwać tribalem. Ktoś, gdzieś pisał, że dłużej się goją? Czy to prawda? I dlaczego? Czy jednolity, perfidny czarny kolor we wzorze z dużą ilością wypełnienia w tego typu wzorze jest wpuszczany głębiej? Czy jak?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.[/quote]

1.normalna sprawaze strupkami i tzw trocinami tworza sie oklo 7 dni po wykonaniu tatu,ja np niemailem wogole preoblemuz tatuazem bo sobie o niego bardzo dbalem

2.miniumu 7 dni musisz na niego bardzo uwazac bo masz go na cale zycie i jak zadbasz tak go bedziesz mial proponuje ci unikani szorstkich ubran i zeby sie pocil .lepije jak tatuaz odych po 2 dniach od sciganiecia foli

3.niema takiego czegos jak glebiej czy plyciej.fakt goja sie dlzuje i tzreba dbac o to zeby barwy nie stracil

MlodyManiak18b-n Dołączył: 01 Wrz 2007
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post weksus Posty: 2
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 2:05 pm
Odpowiedz z cytatem

Jestem już po zrobieniu tatuażu.

Tatuator polecił mi następujące czynności:
1. Opatrunek zdjąć po 3 godz, przemyć wodą z szarym mydłem i można się z opatrunkiem pożegnać.
2. Przemywać wodą z szarym mydłem co 4 godz.
3. Gdy tatuaż byłby zbyt suchy użyć Alantanu Plus.

No i oczywiście bez alkoholu i używek podnoszących ciśnienie, nie moczyć, unikać słońca i wysiłku fizycznego, nie drapać, nie odrywać strupków.

Czy coś należy zmienić w tych czynnościach?

weksus Dołączył: 27 Sie 2007
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 12:37 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="weksus"]Witam.

Przymierzam się do zrobienia tatuażu już jakiś czas. Wybrałem już odpowiednie studio, wzór, wyceniłem tatuaż, dowiedziałem się ile to potrwa etc. Teraz kilka innych pytań, które postanowiłem zadać tu:

1. Gdzieś wyczytałem, że strupki powstałe po zrobieniu tatuażu to efekt złego, tandetnego wykonania dzieła. Z kolei gdzieś indziej czytałem, że to całkowicie normalne zjawisko - pojawiają sie i same odpadną, byle im tylko nie pomagać samemu.

2. Pracuję fizycznie. Po zrobieniu tatuażu będzie on narażony na otarcia od odzieży oraz "dotknięcia". Jak mogę go lepiej przed tym chronić? Nie musi być widoczny podczas gojenia, więc jeśli by to pomogło, mogę go nawet owinąć bandażem z gazą.

3. Mój wzór możnaby nazwać tribalem. Ktoś, gdzieś pisał, że dłużej się goją? Czy to prawda? I dlaczego? Czy jednolity, perfidny czarny kolor we wzorze z dużą ilością wypełnienia w tego typu wzorze jest wpuszczany głębiej? Czy jak?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.[/quote]

1. Strupy sa czyms normalnym i naturalnym. Nie odrywaj ich samemu, ani nie pomagaj im zejsc.
2. bandazem ani gaza nie zakrywaj! Tatuaz musi oddychac. Jesli pracujessz fizycznie i pocisz sie intensywnie, to nie jest to wskazane. Zawsze mozesz wziasc ten tydzien urlopu, zeby tatuaz sie zagoil chociaz w 80% .
3. to jak sie goi tatuaz zalezy od Twojego ciala. Jak szybko goja sie u Ciebie rany, bo to nie jest nic innego, jak rana kłuta. Nie jest powiedziane, ze tribale goja sie dluzej. To bzdura. A ewidetne jest to, ze kontury i wyplnienie jak i cienie sie inaczej wprowadza w naskorek.
Nie masz sie czym martwic. Skoro robisz w Studiu i tatuzysta jest dobry, to wszystko bedzie wporzadku. Pamietaj, ze tatuazyste mozesz pytac o wszystko. Nie moze byc tak, ze traktuje Cie normalnie. W dobrym studiu powinienes czuc sie wyrozniony przez tatuatora.
Zajrzyj na www.tatuaze-pila.wxv.pl Wink


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008

Ostatnio zmieniony przez tattoo dnia Pią Sty 02, 2009 4:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 3:48 pm
Odpowiedz z cytatem

siemka... mama 19 lat i chcę sobie wytatuować skrzydła anioła na plecach jednak nie chciałabym tego na całe życie. dowiedziałam się że istnieje coś takiego jak tattoo na ileś lat jednak to nie równo się ściera i że boli bardziej niż normalny. i oczywiście mam pytanie w jakiej cenie jest taki tattoo... PS nie mam dużych pleców hehe Very Happy Marta

Gość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 4:23 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"]siemka... mama 19 lat i chcę sobie wytatuować skrzydła anioła na plecach jednak nie chciałabym tego na całe życie. dowiedziałam się że istnieje coś takiego jak tattoo na ileś lat jednak to nie równo się ściera i że boli bardziej niż normalny. i oczywiście mam pytanie w jakiej cenie jest taki tattoo... PS nie mam dużych pleców hehe Very Happy Marta[/quote]

Cena za taki tatuaz jest drozsza niz za tatuaz na stale. Po drugie pamietaj, ze nie ma czegos takiego jak tatuaz czasowy, zaden doswiadczony tatuazysta sie tego nie podejmie i bedzie Ci odradzal, poniewaz barwnik nie schodzi do konca, po drugie pozostaje brzydka blizna. Tatuaz jest sprawa na cale zycie. Takze jesli chcesz miec resztki tuszu i blizny po iglach, to zrob sobie tatuaz czasowy. A pozniej bedziesz musial to co Ci zostanie pokrywac prawdziwym tatuazem a nie jakimis wynalazkami. Zajrzyj na www.tatuaze-pila.wxv.pl tam jest opisany tatuaz czasowy. Pozdro


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pytania początkujących

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)