MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post Bunny Terminator
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 3:17 pm
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Mam do Was kilka pytań. Przejrzałem forum (nie tylko to, ale wydaje mi się, że tutaj znajdę najlepsze odpowiedzi) pod kątem pielęgnacji tatuażu zaraz po jego wykonaniu oraz jak się do tego przygotować. Na pytania, które mam poniżej nie znalazłem odpowiedzi lub nie potrafiłem ich wywnioskować z różnych postów. Chciałbym poprosić Was o radę w tych kilku kwestiach ponieważ jest dla mnie ważny efekt końcowy.

Tatuaż będę miał wykonywany około 20 grudnia, na łydce (od kostki do kolana, na około nogi - coś na wzór skarpety lub getrów). Najpóźniej 10 przestanę chodzić na solarium, żeby ewentualne podrażnienie skóry ustąpiło przed wykonaniem tatuażu. Zaczynam również stosować balsam, żeby nawilżyć skórę. Oczywiście odstawienie alkoholu oraz innych używek przed samym wykonaniem jest dla mnie znajome.

1. Czy lepiej jest pierwszy raz ogolić nogę jakiś czas przed zabiegiem, żeby ewentualne podrażnienia zeszły wcześniej? Czy lepiej wykonać golenie tuż przed samym zabiegiem?

Po zabiegu będę stosował B-panten lub ALANTAN Plus. Po samym tatuowaniu zostanie mi również owinięta noga folią spożywczą, którą zdejmę po około godzinie lub jak tylko uda mi się dotrzeć do domu. Tatuaż oczywiście będę przemywał mydłem typu Protex i osuszał ręcznikami papierowymi.

2. Co zrobić na pierwsze kilka nocy? Czy lepiej pozostawić nogę bez opatrunku z możliwością podrażnienia przez kołdrę i prześcieradło? Czy lepiej owinąć nogę folią na noc?

Niestety nie mogę nie chodzić do pracy w kolejne dni po wykonaniu tatuażu. Praca biurowa, 8 godzin przy biurku. Będę mógł nogę przemywać co kilka godzin oraz ją smarować. Dodatkowo będę miał spodenki lub dres z podciągniętą nogawką, żeby tatuaż mógł oddychać.

3. Czy na czas dojazdu do pracy (około 1 godzina samochodem) lepiej będzie owinąć nogę spożywką czy jedynie spodniami dresowymi bez opatrunku? Czy może lepiej zostawić tatuaż odsłonięty, nawet przy ujemnej temperaturze?

Z góry dziękuję wszystkim, którzy będą chcieli coś mi podpowiedzieć w wyżej wymienionych kwestiach. Ten tatuaż jest dla mnie bardzo ważny. Myślałem o nim juz od kilku lat. Długo wybierałem wzór oraz miejsce na ciele. Chciałbym, żeby to był piękny art na całe życie i dlatego chcę jak największą uwagę przyłożyć do poprawnej pielęgnacji.

Bunny Terminator
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 11:43 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Bunny Terminator"]Witam wszystkich,

Mam do Was kilka pytań. Przejrzałem forum (nie tylko to, ale wydaje mi się, że tutaj znajdę najlepsze odpowiedzi) pod kątem pielęgnacji tatuażu zaraz po jego wykonaniu oraz jak się do tego przygotować. Na pytania, które mam poniżej nie znalazłem odpowiedzi lub nie potrafiłem ich wywnioskować z różnych postów. Chciałbym poprosić Was o radę w tych kilku kwestiach ponieważ jest dla mnie ważny efekt końcowy.

Tatuaż będę miał wykonywany około 20 grudnia, na łydce (od kostki do kolana, na około nogi - coś na wzór skarpety lub getrów). Najpóźniej 10 przestanę chodzić na solarium, żeby ewentualne podrażnienie skóry ustąpiło przed wykonaniem tatuażu. Zaczynam również stosować balsam, żeby nawilżyć skórę. Oczywiście odstawienie alkoholu oraz innych używek przed samym wykonaniem jest dla mnie znajome.

1. Czy lepiej jest pierwszy raz ogolić nogę jakiś czas przed zabiegiem, żeby ewentualne podrażnienia zeszły wcześniej? Czy lepiej wykonać golenie tuż przed samym zabiegiem?

Po zabiegu będę stosował B-panten lub ALANTAN Plus. Po samym tatuowaniu zostanie mi również owinięta noga folią spożywczą, którą zdejmę po około godzinie lub jak tylko uda mi się dotrzeć do domu. Tatuaż oczywiście będę przemywał mydłem typu Protex i osuszał ręcznikami papierowymi.

2. Co zrobić na pierwsze kilka nocy? Czy lepiej pozostawić nogę bez opatrunku z możliwością podrażnienia przez kołdrę i prześcieradło? Czy lepiej owinąć nogę folią na noc?

Niestety nie mogę nie chodzić do pracy w kolejne dni po wykonaniu tatuażu. Praca biurowa, 8 godzin przy biurku. Będę mógł nogę przemywać co kilka godzin oraz ją smarować. Dodatkowo będę miał spodenki lub dres z podciągniętą nogawką, żeby tatuaż mógł oddychać.

3. Czy na czas dojazdu do pracy (około 1 godzina samochodem) lepiej będzie owinąć nogę spożywką czy jedynie spodniami dresowymi bez opatrunku? Czy może lepiej zostawić tatuaż odsłonięty, nawet przy ujemnej temperaturze?

Z góry dziękuję wszystkim, którzy będą chcieli coś mi podpowiedzieć w wyżej wymienionych kwestiach. Ten tatuaż jest dla mnie bardzo ważny. Myślałem o nim juz od kilku lat. Długo wybierałem wzór oraz miejsce na ciele. Chciałbym, żeby to był piękny art na całe życie i dlatego chcę jak największą uwagę przyłożyć do poprawnej pielęgnacji.[/quote]


Na solarium uczeszczaj do konca tego miesiaca, jest jest moje zdanie. Balsamem to swietnie, ze nawilzasz, ulatwi to prace tatuazyscie. Co do ogolenia sobie nogi w wlosow powinien to do cholery zrobic tatuazysta. Jesli nie on, to Ty zrob w tym dniu, przed wyjsciem na tatuaz, tylko sie nie pozacinaj Wink W zadnym wypadku nie zakladaj na noc foli ani opatrunkow. Folie jesli Ci tatuazysta zalozy sciaga sie japo dotarciu do domu. Przemywa letnia woda mydlem szarym badz protexem i delikatnie wyklepuje sie recznikiem papierowym i posmarowac tatuaz MASCIA alatnan + . Pamietaj, by nie przesadzic z nakladaniem masci, tatuaz ma byc po prostu caly czas nawilzony, jak sie obudzisz w nocy to nawilz ta mascia. Co do pracy to fukslo Ci sie, bardzo dobrze mysliszo tym, by miec odkryta noge. W drodze do pracy miej noge odkryta, juz chcialem Ci pisac, abys delikatnie recznikiem papierowym, ale skoro masz mozliwosc, to niech bedzie okdyty tatuaz. Nie wiem czy satysfakcjonuje Cie ta wypowiedz, ponizej przedstawiam Ci dokladnie w punktach jak dbac i przestrzegaj ich. PS mam nadzieje, ze idziesz do kogos kto ma fach w reku i nie dziabie kolka.

PIELĘGNACJA TATUAŻU

1. Opatrunek z folii należy usunąć jak najszybciej jest to możliwe (po dotarciu do domu). Tatuaż należy przemyć zimną wodą nie stosując żadnego mydła. Zaleca się również wykonanie okładu z lodu lub jeśli to niemożliwe, wziąć zimny prysznic aż do odrętwienia skóry po 2-3 godzinach od zabiegu a w razie konieczności można czynność powtórzyć następnego dnia. To przyspiesza proces gojenia zamykając naruszony naskórek. Folii nie wolno nosić dłużej niż 3 godziny!

2. Świeży tatuaż smarujemy maścią o nazwie ALANTAN PLUS (maść, nie krem). Środek ten powoduje prawidłowe gojenie tatuażu oraz powoduje zachowanie prawidłowego koloru pracy. Maść nanosimy na skórę poprzez wklepywanie, dzięki temu nie dojdzie do efektu „przesmarowania” tatuażu i ułatwi mu to „oddychanie”.

3. Miejsce podrażnione smarujemy 5-6 dziennie lub więcej jeśli tatuaż tego wymaga, pamiętając o uprzednim przemyciu i osuszeniu tatuażu ręcznikiem. Nie należy trzeć świeżego tatuażu lecz jedynie dociskać ręcznik do skóry.

4. Nie należy w ciągu dwóch tygodni od wykonania tatuażu chodzić na basen, siłownię, fitness itp. Nie wolno również opalać tatuażu przez okres 1 miesiąca od momentu wygojenia. Unikanie powyższych czynności pozwoli zachować doskonały kolor pracy oraz jego trwałość.

5. Należy unikać długotrwałych kąpieli! Powodują one odmoczenie tatuażu co może wywołać poważne komplikacje w procesie gojenia.
6. Nie wolno spożywać alkoholu oraz zażywać środków psychoaktywnych przez okres minimum 3 dni od momentu wykonania pracy a najlepiej az do zagojenia sie tatuazu!!

7. Wstępne wygojenie następuje po upływie od 7 do 14 dni, całkowite zagojenie następuje po upływie 2 miesięcy. Po tym czasie skóra wraca w pełni do stanu sprzed wykonania zabiegu.

8. Pamiętaj, że jakość tej pracy zależy również od Ciebie!

Czas gojenia się u niektórych potrafi wynosić całe 4 dni...


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 2:12 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="tattoo"]
Na solarium uczeszczaj do konca tego miesiaca, jest jest moje zdanie[/quote]

Dzięki za info i uwagi. Wstępnie też myślałem, żeby do końca listopada pochodzić. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać fajny kolor skóry.

[quote="tattoo"]
Co do ogolenia sobie nogi w wlosow powinien to do cholery zrobic tatuazysta. Jesli nie on, to Ty zrob w tym dniu, przed wyjsciem na tatuaz, tylko sie nie pozacinaj Wink [/quote]

Tatuażysta oczywiście mi nogę ogoli przed zabiegiem. Zastanawiałem się czy nie lepiej jest z tydzień wcześniej samemu nie ogolić, ale moje doświadczenie w tej kwestii (golenie nóg) jest równe 0 Smile.

[quote="tattoo"]
W zadnym wypadku nie zakladaj na noc foli ani opatrunkow.(...) Pamietaj, by nie przesadzic z nakladaniem masci, tatuaz ma byc po prostu caly czas nawilzony, jak sie obudzisz w nocy to nawilz ta mascia. [/quote]

Mam nadzieję, że mi się te kilka pierwszych nocy uda jakoś rozsądnie przespać. Mam jeszcze pomysł, żeby przynajmniej na pierwszą noc położyć nogę lub nogi na jakimś fotelu lub krześle. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

[quote="tattoo"]
PS mam nadzieje, ze idziesz do kogos kto ma fach w reku i nie dziabie kolka.[/quote]

Tatuaż będę miał robiony przez Bartka Panasa z warszawskiego studia Gulestus.

Gość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 5:04 pm
Odpowiedz z cytatem

Tatuaż będę miał robiony przez Bartka Panasa z warszawskiego studia Gulestus.[/quote]


ooooo Smile gratuluje wyboru tatuazysty Smile on Ci na pewno powie co i jak Smile


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 8:16 pm
Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie pielęgnacji tatuażu. Tydzień temu miałem robiony tatuaż na nodze. Do wczoraj (niedzieli) 3-4 razy dziennie przemywałem zimną wodą z Protexem i smarowałem Alantanem. Dzisiaj zaczął mi już się łuszczyć naskórek. Czy powinienem nadal przemywać tatoo wodą i smarować, czy dać na spokojnie zejść wszystkiemu?

Gość
Post pajak914 Posty: 165
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 6:04 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"]Mam pytanie odnośnie pielęgnacji tatuażu. Tydzień temu miałem robiony tatuaż na nodze. Do wczoraj (niedzieli) 3-4 razy dziennie przemywałem zimną wodą z Protexem i smarowałem Alantanem. Dzisiaj zaczął mi już się łuszczyć naskórek. Czy powinienem nadal przemywać tatoo wodą i smarować, czy dać na spokojnie zejść wszystkiemu?[/quote]



Cały czas przemywaj wodą i mydłem. Smaruj świeżą porcją alantanu. Teraz nie możesz dopuścić do wyschnięcia dziarki. Było wiele razy na forum, sam się naprodukowałem nieraz Rolling Eyes Very Happy . Poszukaj. Pozdro


pajak914 Dołączył: 22 Sie 2009
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pielęgnacja

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)