MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 3:43 pm
Odpowiedz z cytatem

W zwiazku z ciaglymi pytaniami o pielegnacje swiezego tatuazu przedsyawiam ponizej opis, jak nalezy dbac o swiezy tatuaz

[b]PIELĘGNACJA TATUAŻU

1. Opatrunek z folii należy usunąć jak najszybciej jest to możliwe (po dotarciu do domu). Tatuaż należy przemyć zimną wodą nie stosując żadnego mydła. Zaleca się również wykonanie okładu z lodu lub jeśli to niemożliwe, wziąć zimny prysznic aż do odrętwienia skóry po 2-3 godzinach od zabiegu a w razie konieczności można czynność powtórzyć następnego dnia. To przyspiesza proces gojenia zamykając naruszony naskórek. Folii nie wolno nosić dłużej niż 3 godziny!

2. Świeży tatuaż smarujemy maścią o nazwie ALANTAN PLUS (maść, nie krem). Środek ten powoduje prawidłowe gojenie tatuażu oraz powoduje zachowanie prawidłowego koloru pracy. Maść nanosimy na skórę poprzez wklepywanie, dzięki temu nie dojdzie do efektu „przesmarowania” tatuażu i ułatwi mu to „oddychanie”.

3. Miejsce podrażnione smarujemy 5-6 dziennie lub więcej jeśli tatuaż tego wymaga, pamiętając o uprzednim przemyciu i osuszeniu tatuażu ręcznikiem. Nie należy trzeć świeżego tatuażu lecz jedynie dociskać ręcznik do skóry.

4. Nie należy w ciągu dwóch tygodni od wykonania tatuażu chodzić na basen, siłownię, fitness itp. Nie wolno również opalać tatuażu przez okres 1 miesiąca od momentu wygojenia. Unikanie powyższych czynności pozwoli zachować doskonały kolor pracy oraz jego trwałość.

5. Należy unikać długotrwałych kąpieli! Powodują one odmoczenie tatuażu co może wywołać poważne komplikacje w procesie gojenia.
6. Nie wolno spożywać alkoholu oraz zażywać środków psychoaktywnych przez okres minimum 3 dni od momentu wykonania pracy.

7. Wstępne wygojenie następuje po upływie od 7 do 14 dni, całkowite zagojenie następuje po upływie 2 miesięcy. Po tym czasie skóra wraca w pełni do stanu sprzed wykonania zabiegu.

8. Pamiętaj, że jakość tej pracy zależy również od Ciebie!

Czas gojenia się u niektórych potrafi wynosić całe 4 dni...[/b]


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post onpaq19
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 8:20 pm
Odpowiedz z cytatem

Wszystko ok tylko po co ta zimna woda lub lód nie słyszałem o tym?

onpaq19
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 8:57 pm
Odpowiedz z cytatem

to sa wskazowki napisane, przez jednego z lepszych tatuatorow w Polsce. A po co lod? Lod zamyka naczynka krwionosne a idzie za tym to, ze miejsce przestaje krwawic


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Żyrafa
Wysłany: Sro Lip 01, 2009 2:31 pm
Odpowiedz z cytatem

Witam. Very Happy
Mam świeżutki tatuaż i według powyższych wskazówek mam nie trzymać folii dłużej niż 3 godziny, natomiast mój tatuażysta polecił zdjąć go dopiero po 6 godzinach. Co robić ?

Żyrafa
Post marti00000
Wysłany: Sro Lip 01, 2009 3:16 pm
Odpowiedz z cytatem

Hej. Mam tatuaż ok miesiąca. Ten na ręku jest dosyć uciążliwy z uwagi na to że swedzi...do tego jest wypukły, jakby obrzęknięty. Ale wszystko poza tym szybko się wygoiło. Co mam robić?

marti00000
Post Ka new school
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 10:56 pm
Odpowiedz z cytatem

ja powiem niedawno zaczolem robic sobie mmoj drugi tatuaz. pierwszy robil mi znajomy ktory wlanie mowil ze folie trzeba zdjac odrazu po powrocie do domu...
teraz ten drugi robie w pewnym studiu w warszawie w milanowku nie bede mowil jakie studio, powiedzieli mi ze folie nosic przez 3 dni zmieniejac 3 razy dziennie, przemywac i smarowac... o co kaman??/??

Ka new school
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 2:27 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Ka new school"]ja powiem niedawno zaczolem robic sobie mmoj drugi tatuaz. pierwszy robil mi znajomy ktory wlanie mowil ze folie trzeba zdjac odrazu po powrocie do domu...
teraz ten drugi robie w pewnym studiu w warszawie w milanowku nie bede mowil jakie studio, powiedzieli mi ze folie nosic przez 3 dni zmieniejac 3 razy dziennie, przemywac i smarowac... o co kaman??/??[/quote]


Rozne medtody pielegnacji maja studia, jedna sa lepsze drugie gotsze, folie nalezy sciagnac po dotarciu do domu i stosowac sie do porad jakie napisalem


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post biomechanika
Wysłany: Sro Lip 15, 2009 8:35 pm
Odpowiedz z cytatem

ja smaruje oliwka dla dzieci i chodze na silownie. Tatuaze goja mi sie bardzo ladnie i szybko. W pracy co 3 godz chodze do lazienki obmywa tatuaz woda z mydlem i smaruje oliwka. No i unikam slonca ale na silke latam normalnie:P

biomechanika
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 10:03 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="biomechanika"]ja smaruje oliwka dla dzieci i chodze na silownie. Tatuaze goja mi sie bardzo ladnie i szybko. W pracy co 3 godz chodze do lazienki obmywa tatuaz woda z mydlem i smaruje oliwka. No i unikam slonca ale na silke latam normalnie:P[/quote]


Jakby oliwka byla taka super to by kazdy tym pielegnowal tatuaz, jednak nie po to sa specjane specyfiki aby uzywac gowien do tatuazu. Byc moze i wygadaja Twoje tatuaze super, ale za 10-15 lat beda juz kiepskie Wink


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 9:09 pm
Odpowiedz z cytatem

czemu bede za 10-15 lat kiepskie bo cie nie rozumiem. Wogole widze ze ty na tym forum duzo wiesz i wogole. Ile masz na sobie dziel sztuki??

Gość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 8:31 pm
Odpowiedz z cytatem

Bo Twoj sposob pielegnacji niestety ale jest zly. To, ze teraz wyglada super nie oznacza, ze bedzie wygladal za 10 lat tez super. Fakt, ze z czasem kolora bladna ale przy zlej pielegnacji pozniej tatuaz wyglada jeszcze gorzej. Dlatego pielegnuje sie tatuaz w sposob profesjonalny aby po upywe kiku lat nie wygladal zle. Kolezanka moja zrobila tatuaz w salonie, nie zalecala sie do pielegnacji wskazanej, smarowala kremem nivea po 2 latach jej tatuaz wygada strasznie. A co do posiadanych tatuazu mam ich troche Cool


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Marti000
Wysłany: Sro Lip 22, 2009 7:45 pm
Odpowiedz z cytatem

Hej. Skoro tak się znacie na pielęgnacji, to powiedzcie mi proszę dlaczego mój tatuaż na częsci ramiennej jest wypukły? Część na plecach jest ok. Na ręku kontury są wyczuwalne pod palcami. a pielęgnuję dobrze. nadal smaruję dwa razy dziennie maścią. Cienie się wchłonęły,lecz kontury jeszcze nie. i właśnie..problem jest tylko z ręką.. Więc?

Marti000
Post Gość
Wysłany: Sro Lip 22, 2009 8:02 pm
Odpowiedz z cytatem

-- SPAM --forum.bodymodifications.pl/pytania/wypuklosc-na-rocznym-tatuazu/

Gość
Post Marti000
Wysłany: Pią Lip 24, 2009 6:40 am
Odpowiedz z cytatem

Smile Smile SmileSmile Dzięki Smile

Marti000
Post Zipper
Wysłany: Sro Sie 26, 2009 10:00 am
Odpowiedz z cytatem

witam ja uzywam masci o nazwie alantan plus z witamina a ... czym sie ona rozni od zwyklego alantan plus.... w aptece mi powiedziala ze nie ma to wiekszej roznicy bo obie sa tluste... tylko ze alantan plus zwykly ma jakis dy cos tam...

Zipper
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pielęgnacja

Idź do strony 1, 2  Następny

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)