MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post Zmija Posty: 2
Wysłany: Sob Lis 29, 2008 9:19 pm
Odpowiedz z cytatem

1) Witam.Zrobiłem sobie dziarke w poniedziałek. Tatuator kazał mi przez 3 dni nosić ciągle folie zmieniając ja jedynie wieczorem i rano(wcześniej miałem ja przemywać letnią wodą) Czy to dobrze że tak robiłem?

2) Od piątku smaruje miejsce maścią Alantan plus co 3-4h.Myje ja tylko wieczorem(szybko przemywam ciepłą wodą i mydełkiem).Dobrze robie?

3) Dzisiaj zauważyłem że z pewnej części tatuażu schodzi mi naskórek(tylko wyłącznie z jednej) ale nie odpadł mi do końca.Mam dalej smarować łydkę i myć ją tak jak wcześniej?

4)Ile razy dziennie trzeba smarować tatuaż oraz ile razy dziennie przemywać nogę.

5) Czy wychodząc z domu mam zakładać opatrunek czy nie?

6)Nie miałem żadnych strupków czy to dobrze??

7)Naskórek ledwo co sie trzyma i mam obawę jak go posmaruje to że go urwę i czy wtedy mogą powstać plami w dalszej fazie gojenia
Dziękuje z góry za odpowiedzi

Zmija Dołączył: 29 Lis 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 11:34 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="Zmija"]1) Witam.Zrobiłem sobie dziarke w poniedziałek. Tatuator kazał mi przez 3 dni nosić ciągle folie zmieniając ja jedynie wieczorem i rano(wcześniej miałem ja przemywać letnią wodą) Czy to dobrze że tak robiłem?

2) Od piątku smaruje miejsce maścią Alantan plus co 3-4h.Myje ja tylko wieczorem(szybko przemywam ciepłą wodą i mydełkiem).Dobrze robie?

3) Dzisiaj zauważyłem że z pewnej części tatuażu schodzi mi naskórek(tylko wyłącznie z jednej) ale nie odpadł mi do końca.Mam dalej smarować łydkę i myć ją tak jak wcześniej?

4)Ile razy dziennie trzeba smarować tatuaż oraz ile razy dziennie przemywać nogę.
.

5) Czy wychodząc z domu mam zakładać opatrunek czy nie?

6)Nie miałem żadnych strupków czy to dobrze??

7)Naskórek ledwo co sie trzyma i mam obawę jak go posmaruje to że go urwę i czy wtedy mogą powstać plami w dalszej fazie gojenia
Dziękuje z góry za odpowiedzi[/quote]

1. z ta folia jest roznie, ja nie mialem, minely 3 dni i nie mam ani jednego strupa.
2. zdejmij folie i przemywaj tatuaz 3-5 razy dziennie. Mozesz posmarowac Tribioticem ale nie musisz.
3. gdy tatuaz sie zagoi to normalne jest, ze schodzi naskorek, regeneruje sie. Mozesz zastosowac piling badz smarowac.
4. nie ma czegos takiego. jak ile razy dziennie smarowac. Tatuaz musi byc caly czas natluszczony, nie przesadzaj z mascia, po prostu tatuaz ma byc natluszczony. Nie doprowadzaj do teo by byl suchy bo wowczas strupy beda,a ze strupami odchodzi spora czesc barwnika.
5. tatuaz najlepiej goi sie, gdy nie jest niczym przykryty, czesto opatrunki sprawiaja, ze tatuaz zaczyna sie paprac, tak bylo z moim kolega, gdy zakryl tatuaz plastrem.
6. to BARDZO dobrze, ze nie miales strupow


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 11:36 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="tattoo"][quote="Zmija"]1) Witam.Zrobiłem sobie dziarke w poniedziałek. Tatuator kazał mi przez 3 dni nosić ciągle folie zmieniając ja jedynie wieczorem i rano(wcześniej miałem ja przemywać letnią wodą) Czy to dobrze że tak robiłem?

2) Od piątku smaruje miejsce maścią Alantan plus co 3-4h.Myje ja tylko wieczorem(szybko przemywam ciepłą wodą i mydełkiem).Dobrze robie?

3) Dzisiaj zauważyłem że z pewnej części tatuażu schodzi mi naskórek(tylko wyłącznie z jednej) ale nie odpadł mi do końca.Mam dalej smarować łydkę i myć ją tak jak wcześniej?

4)Ile razy dziennie trzeba smarować tatuaż oraz ile razy dziennie przemywać nogę.
.

5) Czy wychodząc z domu mam zakładać opatrunek czy nie?

6)Nie miałem żadnych strupków czy to dobrze??

7)Naskórek ledwo co sie trzyma i mam obawę jak go posmaruje to że go urwę i czy wtedy mogą powstać plami w dalszej fazie gojenia
Dziękuje z góry za odpowiedzi[/quote]

1. z ta folia jest roznie, ja nie mialem, minely 3 dni i nie mam ani jednego strupa.
2. zdejmij folie i przemywaj tatuaz 3-5 razy dziennie. Mozesz posmarowac Tribioticem ale nie musisz.
3. gdy tatuaz sie zagoi to normalne jest, ze schodzi naskorek, regeneruje sie. Mozesz zastosowac piling badz smarowac.
4. nie ma czegos takiego. jak ile razy dziennie smarowac. Tatuaz musi byc caly czas natluszczony, nie przesadzaj z mascia, po prostu tatuaz ma byc natluszczony. Nie doprowadzaj do teo by byl suchy bo wowczas strupy beda,a ze strupami odchodzi spora czesc barwnika.
5. tatuaz najlepiej goi sie, gdy nie jest niczym przykryty, czesto opatrunki sprawiaja, ze tatuaz zaczyna sie paprac, tak bylo z moim kolega, gdy zakryl tatuaz plastrem.
6. to BARDZO dobrze, ze nie miales strupow
7. uwazaj przy smarowaniu, bys go nie zerwal, sam musi odpasc


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Zmija Posty: 2
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 10:10 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="tattoo"][quote="tattoo"][quote="Zmija"]1) Witam.Zrobiłem sobie dziarke w poniedziałek. Tatuator kazał mi przez 3 dni nosić ciągle folie zmieniając ja jedynie wieczorem i rano(wcześniej miałem ja przemywać letnią wodą) Czy to dobrze że tak robiłem?

2) Od piątku smaruje miejsce maścią Alantan plus co 3-4h.Myje ja tylko wieczorem(szybko przemywam ciepłą wodą i mydełkiem).Dobrze robie?

3) Dzisiaj zauważyłem że z pewnej części tatuażu schodzi mi naskórek(tylko wyłącznie z jednej) ale nie odpadł mi do końca.Mam dalej smarować łydkę i myć ją tak jak wcześniej?

4)Ile razy dziennie trzeba smarować tatuaż oraz ile razy dziennie przemywać nogę.
.

5) Czy wychodząc z domu mam zakładać opatrunek czy nie?

6)Nie miałem żadnych strupków czy to dobrze??

7)Naskórek ledwo co sie trzyma i mam obawę jak go posmaruje to że go urwę i czy wtedy mogą powstać plami w dalszej fazie gojenia
Dziękuje z góry za odpowiedzi[/quote]

1. z ta folia jest roznie, ja nie mialem, minely 3 dni i nie mam ani jednego strupa.
2. zdejmij folie i przemywaj tatuaz 3-5 razy dziennie. Mozesz posmarowac Tribioticem ale nie musisz.
3. gdy tatuaz sie zagoi to normalne jest, ze schodzi naskorek, regeneruje sie. Mozesz zastosowac piling badz smarowac.
4. nie ma czegos takiego. jak ile razy dziennie smarowac. Tatuaz musi byc caly czas natluszczony, nie przesadzaj z mascia, po prostu tatuaz ma byc natluszczony. Nie doprowadzaj do teo by byl suchy bo wowczas strupy beda,a ze strupami odchodzi spora czesc barwnika.
5. tatuaz najlepiej goi sie, gdy nie jest niczym przykryty, czesto opatrunki sprawiaja, ze tatuaz zaczyna sie paprac, tak bylo z moim kolega, gdy zakryl tatuaz plastrem.
6. to BARDZO dobrze, ze nie miales strupow
7. uwazaj przy smarowaniu, bys go nie zerwal, sam musi odpasc[/quote]

Dzięki wielkie za odpowiedźi. Mam ostanie pytanko.Czy trzeba smarować czymś tatuaż już po jego wygojeniu ??

Zmija Dołączył: 29 Lis 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 6:28 pm
Odpowiedz z cytatem

Naskorek po zagojeniu sie tatuazu wymaga dalszej pielegnacji przez okolo tygodnia czasu. Smaruj niewielka iloscia mascia alantan +


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Agusia
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 8:50 pm
Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko...bo zoralam sie wlasnie troche...5 dnitemu zrobilam sobie dzirke na lopatce...smaruje ja 2 razy dziennie mascia (rano i wieczorem bo tak mi powiedziano) ...strupki mam malutkie,ale to norma przytatuazu podobno... poprostu tam gdzie mam wypelnione to jest taki lekki czarny a tak to nie tylko jak sie przejedzie toczuc kontury i wlasnie zauwazylam ze w jednym miejscu mi zeszlo troszke...boje sie ze bede miala jasniejsza plame w tym miejscu...to prawda? czy to powoli bedzie wszystko schodzic? niech ktos odpisze proooosze, bo mam teraz stresa...

Agusia
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 9:06 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="Agusia"]Mam pytanko...bo zoralam sie wlasnie troche...5 dnitemu zrobilam sobie dzirke na lopatce...smaruje ja 2 razy dziennie mascia (rano i wieczorem bo tak mi powiedziano) ...strupki mam malutkie,ale to norma przytatuazu podobno... poprostu tam gdzie mam wypelnione to jest taki lekki czarny a tak to nie tylko jak sie przejedzie toczuc kontury i wlasnie zauwazylam ze w jednym miejscu mi zeszlo troszke...boje sie ze bede miala jasniejsza plame w tym miejscu...to prawda? czy to powoli bedzie wszystko schodzic? niech ktos odpisze proooosze, bo mam teraz stresa...[/quote]

co za amator zalecil Ci dwa razy dziennie smarowac? i od kiego strupy sa Ok? Smaruje sie przez caly czas, aby tatuaz non stop byl nawilzon, przemywaj 4 razy dziennie woda z mydlem antybakteryjnym nastepnie osusz i nawilz. Powiem Ci, ze tatuaz Twoj bedzie sie nadawal do poprawki, gdyz ktos Ci zle zalecil pielegnacje i utworzyly Ci sie strupy, a nie wolno dopuscic do tego by pojawily sie strupy, poniewaz z nimi odchodzi spora czesc barwnika


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pielęgnacja

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)