MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post Gość
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 9:18 am
Odpowiedz z cytatem

Będzie, będzie.
Maść kładziemy w małych ilościach, delikatną warstwę.
I co ważne z myciem to lepiej przesuszyć tatka, niż go rozmoczyć !
A ten nadmiar barwnika, to może też być zwykły proces leczenia, tak delikatnie podpuchnie i zacznie schodzić.
Ogólnie bez paniki.

Gość
Post Gość
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 2:00 pm
Odpowiedz z cytatem

Zrobiłam tatuaż, na środkowym placu wypełnioną czarną gwiazdkę - jest to mój pierwszy tatuaż. Chciałam się dowiedzieć, jak tatuaż powinien wyglądać po strupkach, od dwóch dni mi powoli odpadają, ale jestem przerażona tym, co jest pod spodem! Wygląda to raczej jak sine od zimna, na dodatek miejscowo a nie na całości Neutral Uzywam maści Alantan, palucha nie maczam w wodzie, nie piłam od czasu dziarania, dwa dni według zaleceń trzymałam palca pod folica z maścią - za każdym razem używając świeżej, łapskami nie dotykam...

Gość
Post TribalBoy
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 9:41 pm
Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem i trochę się boję gdyż mam tatuaż od Poniedziałku a mamy Piątek i nadal mnie trochę boli tatuaż. Wszystko ładnie się goi naskórek schodzi tylko w miejsce cieni mam zaczerwienioną skore, no tylko ten lekki ból.
Czy to normalne ?
Proszę o szybka i pilna odpowiedz.
Pozdrawiam

TribalBoy
Post Unfa1thful
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 12:05 am
Odpowiedz z cytatem

stary temat odkopie, ale co tam.
Czytałem już parę opinii na necie dot. gojenia się tatoo i każda jest inna jedni zalecają trzymanie folii od 5-8h inni od 3-7h, różnią się rodzajem maści i sposobem jedni zalecają grubo smarować alantalem, bepanthen`em albo wazeliną a inni cienko. I zauważyłem, że przy każdym sposobie "pielęgnacji" nikt nie narzeka na tatoo jak już się wygoi - to znaczy nie potrzebne są poprawki. Moim zdaniem to zależy od organizmu jak sam sobie radzi z innymi ranami a maści, opatrunki i takie typu rzeczy mają tylko to ułatwić. Czytałem opinie osób które nie smarowały świeżego tatoo niczym i zagoiło się pięknie. Pisze ten post ponieważ mam już mętlik w głowie. 5 dni temu zrobiłem sobie tatuaż, chciałem znaleźć więcej wskazówek jak dbać o to, jednak nic nie znalazłem ponieważ każda osoba inaczej dba o świeży tatoo. Moją dziarkę mam od 5 dni naskórek się nie łuszczy strupków, swędzi tylko trochę a poza tym goi się ladnie.

Unfa1thful
Post rekop
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 2:23 pm
Odpowiedz z cytatem

Witam,


W zeszły wtorek miałem robiony tatuaż na przedramieniu. Był to cover, który wyszedł elegancko. W sobotę zaczęła mi schodzić skóra z całego tatuażu, z tym że w pewnym miejscu pozostało oto takie coś

-- SPAM --mail.google.com/mail/?ui=2&ik=50c2410fc0&view=att&th=133e9f8c1a8fc9f9&attid=0.1&disp=inline&zw

Dbałem o tatuaż z największą starannością, przemywałem ( w tym celu kupiłem nawet octelisept ) i smarowałem Bepanthenem.

Czy to są zwykłe strupki, które zostawić w spokoju do momentu aż same odpadną czy mam powody do niepokoju??

pozdro

rekop
Post Gość
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 10:11 am
Odpowiedz z cytatem

Cześć, mam pytanie - czy jak zaczęła mi się złuszczać skóra to smarować dalej bepanthenem, czy już olać? Wiem, że nie powinno się tych "strupków" zrywać, a wydaje mi się, że przy smarowaniu będzie to nieuniknione.

Gość
Post Gość
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 1:42 pm
Odpowiedz z cytatem

Tatuaż został zrobiony 24.07.2012 i stosowałem się do zaleceń pani z salonu (smarowanie, przemywanie, nie opalać, nie moczyć długo itp). Mówiła że lepiej by nie zrobił się strupek, a na ów tatuażu mam wrażenie iż takowy się zrobił (tatuaż jest delikatnie pomarszczony i przy kręceniu ręką mam wrażenie jakby znajdował się na nim ten strupek).
Moje pytanie brzmi: Czy wszystko jest ok? Czy nawet jeżeli zrobił się strupek to tatuaż będzie ładnie wyglądać po całkowitym wygojeniu?

[url]-- SPAM --imgur.com/LPbGT[/url]

Gość
Post alex345678 Posty: 45
Wysłany: Pią Gru 20, 2019 3:59 pm
Odpowiedz z cytatem

strupki sa chyba naturalną reakcją organizmu jeśli dojdzie do naruszenia bariery skórnej


alex345678 Dołączył: 24 Wrz 2019
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post krykieciarz Posty: 6
Wysłany: Sro Kwi 29, 2020 12:26 pm
Odpowiedz z cytatem

Dopóki łuszczy się i robią się strupki bez płynu, to jest ok Very Happy
_______________
[url=-- SPAM --rekuperacja.info/]systemy wentylacyjne w Krakowie[/url]


krykieciarz Dołączył: 29 Kwi 2020
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Anonimowy
Wysłany: Sob Gru 26, 2020 12:59 pm
Odpowiedz z cytatem

Przy myciu oraz nakładania maści strupki same schodzą ( o tatuaż troszczę się jak o jajko ) czy to normalne ?[/url]

Anonimowy
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pielęgnacja

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)