MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post Endrju
Wysłany: Sro Maj 13, 2009 9:18 pm
Odpowiedz z cytatem

Czesc. Dzis zrobilem sobie moj pierwszy tatuaz. Miejsce - podbicie stopy (wierzch stopy). Po zrobieniu, stopa zostala zawinieta w folie, po okolo 4-5 godzinach zdjalem folie, przemylem woda z szarym mydlem i posmarowalem alantanem. Teraz myje nozke po raz drugi. Znika mi zaczerwienienie, tatuaz mnie juz praiwe nie boli, czasem mnie gdzies tam delikatnie szczypie albo zaboli ale to rzadko.

Kilka pytan dla pewnosci:

1. Jak spac? - rozumiem ze tatuaz ma byc nawilzony w nocy. Czy mam posmarowac mascia (alantan plus) i zawinac stope na noc w folie czy spac bez folii? Boje sie ze mi wyschnie przez noc albo sie wytrze w posciel albo cos... a to pierwsza noc wiec jestem sklonny do zalozenia folii.

2. Czy bede mial te strupki czy nie są one obecne przy kazdym przypadku?

3. ile smarowac noge? jesli przewaznie myje i smaruje 5x dziennie co 3-4 godzinki, zalozmy ze pojawia mi sie strupki, mam je smarowac czy zostawic suche? Boje sie ze jesli je posmaruje, odpadną

4. Czy mozliwe jest zmazanie tatuazu podczas smarowania mascią? Wydaje mi sie ze mam takie biale smugi w kilku miejscach...

Załączam zdjęcie moze na jego podstawie cos wykminicie



[url=-- SPAM --img13.imageshack.us/my.php?image=ogcjmy.jpg][img=-- SPAM --img13.imageshack.us/img13/9184/ogcjmy.jpg][/url]




Z gory dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi
pozdrawiam

Endrju
Post Gość
Wysłany: Sro Maj 13, 2009 9:19 pm
Odpowiedz z cytatem

[URL=-- SPAM --img13.imageshack.us/my.php?image=ogcjmy.jpg][img]-- SPAM --img13.imageshack.us/img13/9184/ogcjmy.jpg[/img][/URL]

Gość
Post Gość
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 6:41 am
Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze pytnko - po posmarowaniu alantanem mam wrazenie ze moj tatuaz jest mniej wyrazny tak jakby kontury nie są ostre tyklko takie rozmyte, czy to normalne? Daje cienką warstwe masci.

Gość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 2:23 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"]mam jeszcze pytnko - po posmarowaniu alantanem mam wrazenie ze moj tatuaz jest mniej wyrazny tak jakby kontury nie są ostre tyklko takie rozmyte, czy to normalne? Daje cienką warstwe masci.[/quote]

Zazwyczaj, gdy kontur wydaje sie rozmoty wynika z tego ze za gleboko byla igla wbijana, wowczas wlasnie kontur sie rozmywa. Ale po zdjeciu widze ze nie wyglada zle. Co do strupow to nie dopusc do tego aby sie pojawili. Przemywa 4-5 razy dziennie letnia woda mydlem najlepiej Protex. Smaruj alantanem + badz tribiotic a jeszcze lepiej mascia Tattoo Go. Tatuaz ma byc caly czas natluszczony. A co do spania w nocy, to po prostu posmaruj go na noc, noge miej na wierzchu, jak sie przebudzisz w nocy to przemyj i nasmaruj jak nie to zrob to od raz gdy wstaniesz, Foli nie zakladaj


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 4:39 pm
Odpowiedz z cytatem

ok, wielkie dzieki. Staram sie dbac Smile siedze w domu przez te dwa dni i pilnuje Smile w razie czego bede pisal i relacjonowal co i jak Smile dzieki

Gość
Post Endrju
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 8:33 am
Odpowiedz z cytatem

Kurde mam klopot. Dzis kolo 17 szykuje mi sie wyjscie z domu na jakies 4 godziny. Jest gorąco na dworze. Nie wiem czy mam zakladac folie pod skarpete czy isc bez folii? na pewno posmaruje tatuaz ale czy bez folii nie bedzie zbieral syfow? a jesli zaloze folie to nie zrobic sie pod nia papka albo nie uszkodzi wzor?

Endrju
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 9:33 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="Endrju"]Kurde mam klopot. Dzis kolo 17 szykuje mi sie wyjscie z domu na jakies 4 godziny. Jest gorąco na dworze. Nie wiem czy mam zakladac folie pod skarpete czy isc bez folii? na pewno posmaruje tatuaz ale czy bez folii nie bedzie zbieral syfow? a jesli zaloze folie to nie zrobic sie pod nia papka albo nie uszkodzi wzor?[/quote]


Folie Ci odradzam, jest goraco to raz a dwa ze bedziesz mial buty wiec Ci sie "zagotuje" tatuaz i moze zaczac sie paprac. Minelo dopiero 2 dni od zrobienia tatuazu Twojego z tego co widze po poscie i w dodatku miejsce takie, gdzie sa mozliwe obtarcia. Ja osobiscie bym odczekal jeszcze dzien-dwa dni. Albo po prostu wyszedl na krocej. Niestety z tatuazami tak bywa Razz


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 3:12 pm
Odpowiedz z cytatem

bylem dzis w aptece i pytalem o masci. Ponoc jest masc z witamina A ktora przyspieesza regeneracja naskorka i ogolnie dziala dobrze na tego typu rzeczy. Mozna to stosowac bez obaw oprocz alantanu czy nie?

Gość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 11:22 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"]bylem dzis w aptece i pytalem o masci. Ponoc jest masc z witamina A ktora przyspieesza regeneracja naskorka i ogolnie dziala dobrze na tego typu rzeczy. Mozna to stosowac bez obaw oprocz alantanu czy nie?[/quote]


Jest wiele masci z witaminami oraz ktore wspomagaja gojenie. Ale nie stosuj zadnych innych wynalazkow, lecz sprawdzone specyfiki polecane przez doswiadczonych tatuatorow. Masc alantan + , tribiotic oraz Tattoo Go.


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Gość
Wysłany: Wto Maj 19, 2009 12:05 pm
Odpowiedz z cytatem

kurde od wczoraj moj tatoo zaczal mnie swedziec. Raz delikatnie, raz bardziej. Nie drapalem tego miejsca. Dzis rano jak wstalem, tatoo byl prawie suchy. Po umyciu i smarowaniu pojawily sie takie dziwne kropki na nim a w niektotych miejscach jakby schodzi skora a pod nią jest jasno... czy to oznacza ze bede mial do poprawki czy tak musi byc? Zaraz zrobie zdjecie i dolacze

Gość
Post Gość
Wysłany: Wto Maj 19, 2009 12:13 pm
Odpowiedz z cytatem

oto zdjecie
[URL=-- SPAM --img91.imageshack.us/my.php?image=tatf.jpg][img]-- SPAM --img91.imageshack.us/img91/8656/tatf.jpg[/img][/URL]

Gość
Post Gość
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 2:09 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"]oto zdjecie
[URL=-- SPAM --img91.imageshack.us/my.php?image=tatf.jpg][img]-- SPAM --img91.imageshack.us/img91/8656/tatf.jpg[/img][/URL][/quote]

To,ze tatoo zaczyna swedziec,to normalne. poz zadnym pozorem nie drap i nie zmywaj tych 'grudek". po prostu robi sie warstwa na wierzchu,cos w rodzaju "skorupki". z czasem bedzie troszke grubsza,popekana - nie nalezy sie tym przejmowac,ale smarować dalej i nie drapać. jeśli zdrapiesz czesc tej 'skorupki' mozesz uszkodzic tatuaz,gdzyż pod nia skóra jeszcze całkiem nie odrosła. kiedy tatuaż całkiem sie zagoi 'skorupka" sama zacznie sie kruszyc i odpadać. Smile ale pamietaj,by jej w tym nie pomagać!
to,ze czasem po zakończeniu gojenia pojawia sie "odbarwione" punkciki moze wynikac takze z tego,ze po prostu tusz nie wszedzie dotarł. nie nalezy sie tym przejmowac dopuki tatoo sie całkiem nie zagoi. kiedy juz bedzie "gotowy", tj. zaleczony,mozna sie wybrac na ewentualne poprawki takich drobiazgów,jesli uznasz to za stosowne. (ja tez trochę poprawiałam ;D)

Gość
Post sashka
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 3:39 pm
Odpowiedz z cytatem

ja tez niedawno robilam tatuaz znaczy sie jakieś 4-5 dni temu. juz mi skorka schodzi nie bylo strupkow póki co ale wydaje mi sie ze mi sie rozmazuje... prtacuje po 12h wiec staram sie zmieniac folie co 3-4h i przez posmarowaniem myc wracam myje smaruje i ide spac. czy to wystarczy? jesli chodzi o rozmycie przy krawędziach konturowq są jakby smużki tuszu jakby palcem rozmazane ale kontur jest ostry ;/

Druga sprawa ze pojawiaja mi sie jakies krostki na nogach< tatuaz na udzie na pol nogi> na tatuazu nei, ale krostki sa ponizej wokol i przy kolanach z bialym plynem... to mzoe byc jakas alergia czy cos na tusz?

sashka
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pielęgnacja

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)